Dobra, jaka jest dobra wentylacja mechaniczna?

30 lipca, 2020

Wentylacja mechaniczna

Celem wentylacji, a więc samoistnie zachodzącej w pomieszczeniach wymianie powietrza, jest zapewnienie nam komfortu przebywania w domu, sklepie czy biurze. To swoista tarcza ochronna nie tylko przed gorącem, dusznością czy złym samopoczuciem, ale także bardzo istotny czynnik wpływający na zawilgocenie ścian. Przyjrzyjmy się zatem jak wentylacja mechaniczna wpływa na nasze codzienne życie.

Coraz większa szczelność wymaga odpowiedniej wentylacji

Dzisiejsze materiały budowlane, w szczególności okna i drzwi, cechują się bardzo wysokimi wskaźnikami szczelności. Choć montowane specjalne wywietrzniki mają za zadanie zapewnienie odpowiednich warunków w pomieszczeniu, nie zawsze są w stanie wpłynąć na odpowiedni komfort użytkowania. Dopiero montując wentylację mechaniczną mamy realny wpływ na warunki w jakich przebywamy.

Wentylacja mechaniczna – warto oddychać świeżym powietrzem

Wymuszona cyrkulacja powietrza jest podstawowym zadaniem wentylacji mechanicznej. Przy wykorzystaniu energii prądu elektrycznego, wypycha powietrze z pomieszczenia zastępując je zasysanym z zewnątrz świeżym. Zastosowanie wysokiej jakości filtrów wpływa również na jego jakość zatrzymując m.in. drobnoustroje i inne szkodliwe dla zdrowia czynniki. Dzięki odpowiedniemu oprzyrządowaniu możemy wpływać na siłę, wilgotność i temperaturę, a więc mamy bezpośredni wpływ na warunki panujące w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Wentylacja mechaniczna ma największą przewagę nad urządzeniami pracującymi w oparciu o naturalne zjawiska grawitacji.

Wentylacja mechaniczna – odzyskać ciepło

Najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w wentylacji mechanicznej wykorzystują zjawisko rekuperacji, czyli odzyskiwania ciepła. Dzięki urządzeniu przekazującym energię pomiędzy strumieniami powietrza przy jego wymianie nie ma strat cieplnych; w lecie wciąż jest chłodno a w zimie – ciepło.

Wentylacja mechaniczna – jeden wydatek za komfort cały czas

Korzystając z najwyższej jakości certyfikowanych urządzeń oraz profesjonalnych ekip montażowych mamy gwarancję satysfakcji wynikających z zastosowania wentylacji mechanicznej. Cykliczne przeglądy i należyty serwis wpływają na trwałość urządzeń – chcąc mieć spokój i zawsze zdrowe powietrze wybierz ofertę firmy Tas-bialystok.pl. Zadzwoń już dziś!