Klimatyzacja przenośna – zakup czy wynajem?

14 maja, 2020

Opowiadamy na pytania dotyczące klimatyzatorów przenośnych 🙂

Klimatyzacja przenośna – co to jest?

Klimatyzator mobilny jest monoblokowym urządzeniem, inaczej mówiąc charakteryzującym się jednoczęściową obudową. Dzięki temu wynajem klimatyzatora na doby nie sprawia dodatkowych problemów, po za zadbaniem o dostęp do prądu i okna. Dokładniej tą kwestię omówiliśmy w dalszej części artykułu. Większość klimatyzatorów wolnostojących posiada sprężarkę, parownik, skraplacz i wentylator, a proces ochładzania jest realizowany poprzez czynnik chłodzący. Klimatyzacją mobilną można sterować za pomocą pilota lub korzystając z panelu sterowania na urządzeniu. Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania można ustalić czas w jakich klimatyzator powinien pracować, w zależności od potrzeby użytkownika. Klimatyzator spełnia również funkcję osuszacza powietrza, ogrzewania jak i wentylatora.

Kiedy się sprawdzi?

Klimatyzacja przenośna sprawdza się w pomieszczeniach gdzie nie ma możliwości zainstalowania instalacji chłodniczej lub na stałe nie ma takiej potrzeby. Drugim dobrym zastosowaniem jest wynajem klimatyzatora mobilnego okazjonalnie w czasie upałów w celu ochłodzenia niewielkich pomieszczeń. Dzięki monoblokowej budowie klimatyzator nadaje się do chłodzenia kilku pomieszczeń na zmianę. W celu ułatwienia przemieszczania urządzenia, zostały zamontowane kółka. Przenośne klimatyzatory znajdują również zastosowanie w ochładzaniu mieszkań w nocy, dzięki wbudowanym trybom cichej pracy nie wpływają na komfort osób w nim przebywającym. Natomiast klimatyzator mobilny nie sprawdzi się w celu chłodzenia dużych pomieszczeń czy sal weselnych.

Warto również pamiętać o możliwości osuszania powietrza i ogrzewania. Zimą natychmiastowo ogrzeje temperaturę w sypialni czy pokoju dziecka, a latem je ochłodzi. Funkcja osusznia sprawdza się w mieszkaniach gdzie nie ma miejsca na wywieszanie prania np. na balkonie, dzięki funkcji osuszania można być spokojnym o brak wilgoci i jakość powietrza.

Klimatyzator przenośny – gdzie go umiejscowić?

Przed zakupem lub wypożyczeniem klimatyzatora mobilnego trzeba zastanowić się nad miejscem, w którym zostanie ustawiony. Klimatyzator przenośny powinien znajdować się w pobliżu okna, lub kratki wentylacyjnej ponieważ jest podłączona do niego rura wyrzutowa o średnicy 12-15 cm. Rurę wyrzutową trzeba wystawić za okno lub skierować w wentylację w celu odprowadzania gorącego powietrza pobieranego z pomieszczenia. Rurę wyrzutową wystawia się przez otwarte lub uchylone okno wykorzystując specjalną końcówkę do rury lub można skorzystać z dedykowanej pod ten problem uszczelki okiennej.

Klimatyzator przenośny – zalety.

– Niska cena w porównaniu do zamontowania całej instalacji chłodniczej
– Klimatyzatory mobilne posiadają kółka, dzięki czemu można urządzenia swobodnie przemieszczać
– Nie wymaga ingerencji w architekturę pomieszczeń
– Nie wymaga również skomplikowanego montażu, tylko podłączenia do prądu

– Możliwość wynajęcia klimatyzatora na doby

Klimatyzator przenośny – wady.

– Klimatyzatory przenośne generują większy hałas niż stacjonarna instalacja
– Ograniczenia związane z umiejscowieniem klimatyzatorów mobilnych (w pobliżu okna i dostępu do prądu)
– Mniejsza efektywność klimatyzacji mobilnej w stosunku do klimatyzacji typu split lub multi-split

 

Podsumowując klimatyzator mobilny lub inaczej mówiąc klimatyzator przenośny sprawdzi się w chłodzeniu małych pomieszczeń w domu lub biurze, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby zamontowania instalacji chłodniczej. Wynajęcie klimatyzatora przenośnego, oszczędza czas na odbiór i montaż urządzenia, ponieważ dostarczamy je do miejsca docelowego. W cenie również znajduje się przeszkolenie osób korzystających z niego.

Jeśli chcesz żebyśmy napisali artykuł na interesujący Cię temat, napisz do nas na maila korzystając z formularza kontaktowego ?