Klimatyzator sufitowy – optymalne rowiązanie w pomieszczeniu

8 grudnia, 2020

Klimatyzowanie pomieszczenia sprowadza się do zoptymalizowania temperatury powietrza, która dostosowana jest do wymagań przebywających tam osób. Nowoczesne systemy klimatyzacyjne są uniwersalne – schładzają powietrze, jak również podgrzewają je. Powietrze klimatyzowane pozbawione jest kurzu, pyłu, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów.

Klimatyzator sufitowy dla kogo?

Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, poczekalniach, salach konferencyjnych z podwieszonym sufitem. Jest to sposób na wydajną i komfortową w użytkowaniu klimatyzację.

Obszary klimatyzowania

Klimatyzacje najczęściej przeprowadza się w domach i mieszkaniach, w biurach, różnego typu pomieszczeniach gospodarczych, handlowych i przemysłowych. Wszędzie tam, gdy wskazane jest zapewnienie stałej temperatury i wilgoci w powietrzu instaluje się klimatyzatory, np. klimatyzator sufitowy lub inny.

Klimatyzacja w suficie – jak to działa?

Klimatyzator ma za zadanie zapewnić odpowiednią temperaturę i klimat w pomieszczeniu poprzez jego odpowiednie ochłodzenie lub ogrzanie. Dodatkowo wentylują, filtrują oraz osuszają. Jednym z rodzajów tych urządzeń jest klimatyzator sufitowy. Ten niezwykle praktyczny sprzęt charakteryzuje między innymi  funkcja równomiernego rozprowadzania powietrza po pomieszczeniu.

Klimatyzator w suficie – dla kogo?

Umieszczony w przestrzeni sufitowej klimatyzator sprawdzi się idealnie w stosunkowo niewielkich wnętrzach. Nie zajmuje on bowiem w ogóle powierzchni użytkowej pomieszczenia. Wystarczy podwiesić urządzenie na suficie, bez obaw o zbędne zagracenie przestrzeni. Jedynym minusem jest fakt, że najlepiej sprawdzą się tylko w dość wysokich pokojach.

Jaki sprzęt wybrać?

Przy zakupie odpowiedniego klimatyzatora warto zwrócić uwagę na budowę samego urządzenia oraz sposób montażu. Trzeba pamiętać, że sprzęty różnią się między sobą gabarytami i wagą, podczas gdy ich działanie jest bardzo podobne.

Klimatyzator sufitowy wady i zalety

Ewidentną zaletą takiego rozwiązania jest lokalizacja, w której jest umieszczone. Klimatyzator na suficie nie zajmuje cennego miejsca użytkowego, jest niemalże niewidoczny. Tego typu urządzenia są wielofunkcyjne. Posiadają możliwość zarówno grzania, jak i chłodzenia. Niektóre modele wyposażone są także w funkcje osuszania i filtrowania powietrza.

Niestety modele sufitowe posiadają też wady. Są to duże urządzenia, które wymagają sporej powierzchni na suficie, odpowiedniej wysokości oraz podwieszanego sufitu.

Klimatyzator sufitowy najważniejsze cechy

Klimatyzator sufitowy zapewnia równomierny nadmuch. Urządzenie nagrzewa lub chłodzi w zależności od zadanej temperatury, tak przygotowane powietrze rozprzestrzeniane jest w pomieszczeniu za pomocą wbudowanego wentylatora.

Klimatyzator sufitowy – praktyczny i wydajny

Sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniem jest umieszczenie klimatyzatora w przestrzeni sufitowej. Ten sposób klimatyzowania jest wskazany szczególnie w przypadku wysokich pomieszczeń spotkanych najczęściej w budynkach użyteczności publicznej, np. w lokalach usługowo-handlowych. Bardzo często klimatyzator sufitowy występuje w postaci klimatyzatora kasetowego w lokalach komercyjnych, sklepach czy gabinetach lekarskich. Tego typu urządzenie montuje się na podwieszanym suficie.