Ogrzewanie domu Białystok

Ogrzewanie domu Białystok
Ogrzewanie domu Białystok
1 lipca, 2022

Rosnące ceny paliw stałych oraz rządowe restrykcje dotyczące ograniczania emisyjności budynków sprawiły, że wiele osób zaczęło się zastanawiać nad zmianą dotychczasowego systemu ogrzewania na bardziej energooszczędne. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania wcale nie jest takie proste, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci w podjęciu decyzji. Zobacz, jak tanio ogrzewać dom i na co zwracać uwagę przy wyborze systemu grzewczego 

Instalacje grzewcze – jakie wybrać?

Największe koszty utrzymania domu generuje ogrzewanie, dlatego, jeżeli zależy Ci na maksymalnym ograniczeniu wydatków, w pierwszej kolejności musisz pomyśleć o wymianie systemu grzewczego na bardziej ekonomiczny. Termomodernizacja budynku może początkowo wymagać sporej inwestycji, ale w perspektywie czasu pozwoli Ci dużo zaoszczędzić na niższych rachunkach. 

Na rynku regularnie pojawiają się nowe technologie, reklamowane jako niezawodne i tanie ogrzewanie. Nie każda z nich może być jednak uznana za uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku wszystkich budynków. Zamiast więc pochopnie podejmować decyzję o wyborze konkretnej metody ogrzewania, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

 • zgromadzony budżet,
 • warunki techniczne i lokalizację budynku,
 • kubaturę powierzchnię domu,
 • rodzaj paliwa, jego cenę i dostępność,
 • komfort i bezpieczeństwo użytkowania,
 • zapotrzebowanie energetyczne domu.

Obecnie odchodzi się od systemów zasilanych paliwami stałymi ze względu na wysokie koszty utrzymania oraz niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Jeżeli planujesz modernizację budynku lub jesteś na etapie budowy i szukasz taniego ogrzewania domu w Białymstoku, powinieneś zainwestować w odnawialne źródła energii. Wbrew pozorom technologia ta nie ogranicza się jedynie do instalacji zasilanych słońcem, gdyż rynek oferuje znacznie więcej rozwiązań.

Tanie ogrzewanie domu – przegląd najlepszych rozwiązań

Instalacje grzewcze opierające swoje działanie na energii czerpanej ze słońca wymagają spełnienia określonych warunków montażowych, a przy tym są dość kosztowne w realizacji. Za alternatywne rozwiązanie uważa się powietrzne pompy ciepła, które również korzystają z odnawialnych źródeł energii. Montaż urządzenia nie wymaga kosztownego remontu i może być przeprowadzony w praktycznie każdym budynku. Jest to więc sposób na tanie ogrzewanie domu, które nie wymaga ogromnej inwestycji, a ponadto niesie za sobą wiele innych zalet, takich jak:

 • niższe rachunki za ogrzewanie wody i domu,
 • ograniczenie emisji dwutlenku węgla,
 • zautomatyzowany proces obsługi,
 • możliwość podłączenia do systemu wentylacji lub instalacji fotowoltaicznej,
 • wydajna praca i niezawodne działanie niezależnie od warunków pogodowych.

Jako energooszczędne ogrzewanie domu, powietrzna pompa ciepła kwalifikuje się też do uzyskania dofinansowania z programów na termomodernizację budynków. To pozwoli Ci jeszcze bardziej obniżyć koszty realizacji inwestycji i zapewnić sobie dostęp do taniego i ekologicznego systemu grzewczego.

Energooszczędne ogrzewanie domu w Białymstoku

Po przeanalizowaniu dostępnych metod ogrzewania domu, powietrzna pompa ciepła wydaje się najkorzystniejszą opcją. Zanim jednak zdecydujesz się na jej montaż, swój wybór powinieneś skonsultować ze specjalistami od instalacji grzewczych w Białymstoku. Po przeanalizowaniu zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego doradzą, który rodzaj urządzenia sprawdzi się w przypadku Twojego domu i opracują najlepszy projekt systemu ogrzewania.