Powietrzne pompy

POMPA CIEPŁA – EKONOMICZNE ROZWIĄZANIE

Powietrzne pompy ciepła służą podgrzewaniu wody użytkowej, jak i ogrzewaniu domów. Wykorzystują one bezpośrednio pobraną z powietrza energię cieplną. Te systemy są jednymi z najpopularniejszych spośród różnego rodzaju pomp, ponieważ umożliwiają zarówno szybki, jak i także łatwy montaż. Przy tym ich praca jest niesamowicie wydajna. Warto dowiedzieć się na czym konkretnie polega działanie pompy ciepła.System pompy ciepła powietrznej nawet jest w stanie wykorzystać 75 procent energii z powietrza i tylko 25 procent ze źródeł nieodnawialnych. Powietrzne pompy ciepła działają bardzo efektywnie. Wystarczy, że zostaną podłączone do systemów wentylacyjnych lub też systemów fotowoltaicznych. Poza tym pompa ciepła powietrza składać się może jedynie z zewnętrznej jednostki lub też z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. W przypadku tego drugiego rozwiązania wygląd estetyczny oraz rozmiar niewielki jednostki wewnętrznej pozwalają na jej dopasowanie do absolutnie każdego wnętrza.


75% energii z powietrza!

System pompy ciepła powietrznej nawet jest w stanie wykorzystać 75 procent energii z powietrza i tylko 25 procent ze źródeł nieodnawialnych. Powietrzne pompy ciepła działają bardzo efektywnie. Wystarczy, że zostaną podłączone do systemów wentylacyjnych lub też systemów fotowoltaicznych. Poza tym pompa ciepła powietrza składać się może jedynie z zewnętrznej jednostki lub też z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. W przypadku tego drugiego rozwiązania wygląd estetyczny oraz rozmiar niewielki jednostki wewnętrznej pozwalają na jej dopasowanie do absolutnie każdego wnętrza.

Regularny serwis wentylacji nie tylko wpływa na zdrowie osoby korzystającej z tego typu urządzeń, ale i ma znaczenie dla pracy wentylacji. Regularne sprawdzanie systemu umożliwia szybką naprawę ewentualnej usterki czy dezynfekcję, co może znacznie wydłużyć żywotność i trwałość urządzenia. Serwis wentylacji powinien być wykonywany regularnie i zajmować się tym powinna firma mająca do czynienia z takimi zadaniami na co dzień.Z prośbą o wykonanie takiej usługi warto zwrócić się do Nas, gdyż cieszymy się pozytywnymi opiniami w środowisku.


Zaufaj profesjonalistom

Bezpłatna wycena

Ustalenia

Montaż

Uruchomienie


CZYM SIĘ RÓŻNI POMPA CIEPŁA POWIETRZNA TYPU SPLIT OD MONOBLOK

Ta pierwsza składa się na pewno z dwóch modułów. Jeden znajduje się wewnątrz, a drugi na zewnątrz budynku. Zachodzi tutaj większość procesów, które są związane z transportem oraz wytwarzaniem ciepła. Oba moduły są ze sobą połączone chłodniczymi rurami. Z kolei pompa ciepła monoblok zawiera jeden moduł, który się montuje na zewnątrz danego budynku. To urządzenie kompaktowe składa się ze skraplacza, sprężarki, parownika, zaworu rozprężonego, wentylatora oraz do tego pompy obiegowej. Instalacja zewnętrzna jest podłączona do hydraulicznej stacji lub też centrali grzewczej, gdzie ciepło przekazywane jest do grzewczych obiegów. Aby zamontować u siebie tego rodzaju pompę ciepła, powinniśmy zdecydować się na konsultację z firmę, która zajmuje się takimi usługami. Powinna być to firma doświadczona, która działa od lat na rynku i może się pochwalić wieloma pozytywnymi opiniami.

Przygotujemy dla Ciebie wycenę całkowicie za darmo

Zadzwoń do nas!