Rekuperacja

REKUPERACJA – NA CZYM POLEGA?

Nastały czasy, w których chcemy nieustannie polepszać komfort naszego życia. Jeśli chodzi o takie inwestycje jak rekuperacja cena często nie gra dla nas roli. Nowoczesne technologie nie tylko poprawiają komfort użytkowania domu, ale również skutecznie ograniczają wydatki. Działanie rekuperacji nie jest jeszcze dla każdego oczywiste. Jakie daje korzyści? Cały proces rekuperacji ma na celu zastąpienie tradycyjnej wentylacji kominowej. Urządzenie zwane rekuperatorem nie tylko odpowiada za ciągłą wymianę powietrza, ale również usuwa nadmiar wilgoci, co pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowego stanu technicznego domu. Rekuperator, odpowiadający za wentylację mechaniczną przyczynia się także do odzyskiwania ciepła z zewnątrz. Dodatkowo ciągła wentylacja wpływa na stan powietrza wewnątrz domu. Zanieczyszczone gazy są wydmuchiwane na zewnątrz, a w zamian do środka wpływa powietrze, które jest na bieżąco oczyszczane przez maszynę.


Rekuperacja Białystok — korzyści dla Twojego zdrowia

Jeśli chodzi inwestycje takie jak rekuperacja korzyści daje ona bardzo duże. Wiele osób skupia się na niższych kosztach ogrzewania, ale nie to jest najbardziej istotne. Rekuperacja to system, który wpływa na jakość powietrza w domu. Dzięki niej powietrze jest dokładnie przefiltrowane i oczyszczone z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Przekłada się to bezpośrednio na stan zdrowia naszych płuc. Dodatkowo ciągły przepływ powietrza zapobiega powstawaniu w domu wszelkiego rodzaju pleśni, które mają destrukcyjny wpływ na ludzki organizm.

Warto zaznaczyć, że rekuperacja ułatwia życie każdemu alergikowi w okresie pylenia. Dzięki niej otwieranie okien nie będzie konieczne, a powietrze przechodzące przez urządzenie stanie się wolne od czynników wywołujących alergię.

Zaufaj profesjonalistom

Bezpłatna wycena

Ustalenia

Montaż

Uruchomienie


MONTAŻ REKUPERACJI JAKO UŁATWIENIE ŻYCIA CODZIENNEGO

Warto zaznaczyć, że rekuperacja nie jest jedynie systemem, który daje korzyści w formie zdrowia czy oszczędności finansowych. Proces oczyszczania powietrza wpływa bezpośrednio na komfort naszego życia, poprzez np. usuwanie nieprzyjemnych zapachów z kuchni. Zazwyczaj oczyszczanie powietrza odbywa się w szybkim tempie, dzięki czemu zbędne staje się posiadanie okapu. Rekuperacja sprawia, że otwieranie okien przestaje być koniecznością. To duży plus w szczególności podczas sezonu na komary oraz inne uciążliwe owady. Dodatkowo w czasie okresu grzewczego nie trzeba martwić się o nieprzyjemny zapach z zewnątrz. Rekuperator skutecznie pozbywa się dymu z zewnątrz, a do środka domu wpływa jedynie oczyszczone powietrze. Rekuperacja to system, który staje się coraz bardziej powszechny w miejscach takich jak oszczędne domy pasywne. Sprawia, że ciepło jest skutecznie zatrzymywane we wnętrzu budynku, co zmniejsza koszty rachunków nawet o 30%. Czy jest to dobra inwestycja? Oczywiście! Nie tylko pomaga zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim poprawia komfort życia codziennego.

Przygotujemy dla Ciebie wycenę całkowicie za darmo

Zadzwoń do nas!